Informacja Administratora

PEDAGOG SZKOLNY –  p. Monika Pacewicz

• Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej?
  • Masz inne problemy i nie wiesz jak je rozwiązać?
  • Chcesz podzielić się swoją smutkiem, radością, sukcesem?
  • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić?
  • Potrzebujesz się wygadać?

ZAJRZYJ DO GABINETU PEDAGOGA SZKOLNEGO

RAZEM, NA PEWNO ZNAJDZIEMY ROZWIĄZANIE!

ZAKRES CZYNNOŚCI PEDAGOGA SZKOLNEGO

Zadania opiekuńczo - wychowawcze

* Analiza i ocena sytuacji wychowawczej w szkole.
    * Udzielanie rodzicom porad ułatwiających rozwiązywanie przez nich trudności wychowawczych.
    * Udzielanie nauczycielom i wychowawcom pomocy w opracowaniu i gromadzeniu informacji o uczniu.
    * Współudział w opracowaniu planu pracy szkoły w sferze dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.
    * Rozpoznawanie przyczyn trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych.
    * Podejmowanie działań profilaktyczno - wychowawczych wynikających z programu wychowawczego szkoły w stosunku do uczniów z udziałem rodziców i nauczycieli.
    * Prowadzenie edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.
    * Wdrażanie programu - Bezpieczna i przyjazna szkoła.
    * Zwracanie uwagi na przestrzeganie przez szkołę postanowień Konwencji o prawach dziecka.

Profilaktyka wychowania

* Opieka nad uczniami wymagającymi szczególnej opieki i pomocy wychowawczej.
    * Udzielanie pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze.
    * Planowanie i koordynowanie zadań realizowanych przez szkołę na rzecz uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie wyboru przez uczniów dalszego kierunku kształcenia.

Indywidualna opieka pedagogiczno - psychologiczna

* Udzielanie pomocy psychologicznej uczniom.
    * Udzielanie pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach z rówieśnikami.
    * Prowadzenie zajęć psychoedukacyjnych dla mło.dzieży z trudnościami wychowawczymi lub innych zajęć grupowych dotyczących pozytywnych wzmocnień.
    * Przeciwdziałanie różnym formom niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży.
    * Udzielanie pomocy rodzicom, w tym pomoc w kierowaniu uczniów na badania do Zespołu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych.

Pomoc materialna

* Organizowanie opieki i pomocy materialnej uczniom z rodzin mających trudności materialne, uczniom osieroconym, z rodzin alkoholików itp.
    * Organizowanie pomocy uczniom niepełnosprawnym, przewlekle chorym itp.