Informacja Administratora

nabór do klas pierwszych

Nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/24 odbywa się w terminie: 04.05.2023  – 31.05.2023

ZGŁOSZENIA kandydatów do klas pierwszych mieszkających w obwodzie szkoły i WNIOSKI o przyjęcie kandydatów do klas pierwszych spoza obwodu- będzie można składać poprzez system elektroniczny na stronie Urzędu Miasta Łodzi od dnia 04.05.2023.

Obwód SP 199:

• ul. Adwentowicza Karola cała,
  • ul.  Bartoka Beli 1-77, 26-74,
  • ul. Chmielowskiego Alberta, św., Brata cała,
  • ul. Czernika Stanisława cała,
  • ul. Elsnera Józefa cała,
  • ul. Haska Jarosława strona nieparzysta i od nr 8 do końca,
  • ul. Rokicińska od nr 1 do ul. Puszkina Aleksandra, strona nieparzysta,
  • ul. Smetany Bedricha cała,
  • ul. Tansmana Aleksandra cała

Nabór do klasy 7- dwujęzycznej w roku szkolnym 2023/2024 odbywa się elektronicznie.

Aby zapisać ucznia do klasy dwujęzycznej należy:

1. Wejść na stronę naboru:  https://nabor.pcss.pl/lodz/klasa7/
  2. Wypełnić wniosek
  3. Załączyć skany dokumentów:
  • skan podpisanego przez rodziców wniosku,
  • skan podpisanej deklaracji zgłoszenia kandydata do przystąpienia do testu kompetencji językowych (do pobrania poniżej),
  • skan podpisanej klauzuli informacyjnej (do pobrania poniżej).

Test kompetencji językowych odbędzie się w budynku naszej szkoły, w dniu 31 maja o godz. 14.30

pliki do pobrania:

Nauczanie dwujęzyczne - CLIL to nowoczesna forma nauczania języka obcego, zdobywająca coraz większe uznanie ze względu na wysoką efektywność. Nazwa CLIL (Content and Language Integrated Learning) wywodzi się z języka angielskiego i oznacza zintegrowane nauczanie przedmiotowo - językowe.
Nauka języka angielskiego odbywa się w zwiększonym wymiarze po 5 godzin tygodniowo w klasie 7 i w klasie 8. Dodatkowo elementy lekcji biologii i informatyki prowadzone są w języku angielskim.
Uczniowie oddziałów dwujęzycznych uczą się także obowiązkowo wybranego przez siebie drugiego języka obcego nowożytnego.

Celem nauczania w klasach dwujęzycznych jest doskonalenie kompetencji językowych, w tym przełamywanie typowego dla wielu osób lęku przed mówieniem. Doskonała znajomość języka angielskiego to wartość dodana. Nauczyciele przedmiotów nauczanych dwujęzycznie dostosowują poziom języka do możliwości uczniów.

REKRUTACJA DO KLAS I SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas I oraz oddziałów wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Rejestracja kandydatów w systemie trwać będzie od 24 kwietnia 2023 r. do 23 maja 2023 r. do godziny 12.00.  Niezalogowanie się we wskazanym wyżej terminie, a tym samym niewypełnienie wniosku o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych  spowoduje, że uczeń nie weźmie udziału w rekrutacji podstawowej i będzie mógł uczestniczyć jedynie w dniach od 21 lipca 2023. do 26 lipca 2023 r. do godziny 12.00 w rekrutacji uzupełniającej, tylko do szkół ponadpodstawowych posiadających wolne miejsca.

Rejestracja kandydatów możliwa jest na stronie:  https://nabor.pcss.pl/lodz

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024, w tym terminarz rekrutacji, dostępne są na stronie:

Urzędu Miasta Łodzi  https://uml.lodz.pl/edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych/

oraz na stronie  Kuratorium Oświaty w Łodzi